Seren Uzun Kim

Seren Uzun kim ? Nereli ? Kaç yaşında ? İşte hakkındaki tüm detaylar…

Seren Uzun Hakkında


MemleketiTrabzon
Doğum Tarihi11.04.1992
Boyu1.72 m
Kilosu60 kilo
Göz Rengi
EğitimOrdu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları

Biyografisi


11 Nisan 1992 yılında Trabzon iline bağlı Beşikdüzü ilçesinde dünyaya gelen Uzun, 1.72 metre boyunda, 60 kilo ve Koç burcudur.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Beşikdüzü’nde tamamlamıştır. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümü mezunu olan Uzun, formasyon eğitimi alarak öğretmen olmayı başarmıştır.

Seren Uzun Trabzonspor

Seren Uzun formasyon eğitiminin ardından iki yıl öğretmenlik yaptığını ardından çeşitli sebeplerden dolayı İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’de çeşitli mekanlarda sahne alan Seren, burada Serdar Ayyıldız ile tanışmasının ardından müzik yolculuğuna başlamıştır.

Acun Ilıcalı’nın sunduğu O Ses Türkiye yarışmasına yarışmacı olarak katılmıştır. Gökhan’ın takımında yer alan Uzun, yarışmada birinci olamamıştır.

“Puli, Rize ve çevresinde ‘minik kuş’ anlamına geliyor. Pulim de ‘minik kuşum’ anlamı taşıyor” diyen Uzun, Pulim şarkısının bir proje olduğunu ve Karadenizli olmanın etkisiyle ilk şarkısının Karadeniz olması gerektiğinden bahsederek, “İyi ki de yapmışım. Pulim çıktığından beri çok söyleniyor” dedi.

Seren Uzun Fotoğraf 1

Müzik dışında oyunculuk teklifleri de alan Seren Uzun, “Oyunculuk teklifleri alıyorum. Ben de bunun üzerine bir eğitim almayı düşünüyorum. Daha önce spikerlik eğitimi almıştım. Boş vakitlerimde sürekli farklı alanlarda eğitim almaya çalışıyorum. Birkaç teklif var ama doğru projeyi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

En büyük hayallerinden birinin Türkiye’nin megastarı Tarkan ile sahne almak olduğunu söyleyen Uzun “İleride Tarkan’la aynı sahnede yer almak isterim. Aşık olduğum bir sanatçı. Biraz imkânsız gibi gözüküyor ama belli olmaz” diye konuştu.

O Ses Türkiye Macerası


O Ses Türkiye’nin yeni sezonunda jüri üyelerinde bazı değişiklikler vardı. Gökhan’ın kardeşi Hakan yeni sezonda jüri koltuğunda yoktu. Bunun yanında Sibel Can’ın yerine de jüri koltuğunda Yıldız Tilbe vardı. O Ses Türkiye’nin 3. ismi olarak sahneye çıkan genç yarışmacı Seren için son anda dönen isim Gökhan oldu. Seren Uzun güzelliğiyle jüriyi büyüledi. Bu özelliği nedeniyle de Gökhan’ın alay konusu olmasına neden oldu.

En çok sevdiği şarkı sorulan Seren, “Yalnızlık Senfonisi” cevabıyla da bir kez daha Gökhan’ı mest etti. Öğretmenliğe devam eden, aynı zamanda sahne alan Seren’in O Ses Türkiye yolculuğu büyük merak konusu.

Seren Uzun Şarkıları


Sosyal Medya Hesapları


İnstagram@serenuzuntr
Youtube
Twitter@serenuzunn
Facebook@serenuzunn

 

Yazıya Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz