Ana Sayfa HABER Fındık toplama tarihleri belli oldu. Önce Ordu'da başlayacak.

Fındık toplama tarihleri belli oldu. Önce Ordu’da başlayacak.

Doğu Karadeniz’de fındık toplama tarihleri belli oldu. Rakıma göre başlayacak fındık toplama işlemi ilk olarak 7 Ağustos’ta Ordu‘da başlayacak.

- Reklam Alanı -

Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi doğrultusunda toplanan komisyon karar verdi. Trabzon’da 250 metre rakıma kadar olan sahil kesiminde 8 Ağustos, 500 metre rakıma kadar olan orta kesimde 12 Ağustos, 500 metrenin üzerinde rakıma sahip olan kesimlerde ise 20 Ağustos’tan itibaren üreticiler bahçeye girerek fındık toplayabilecekler.

ORDU’DA 7 AĞUSTOS’TA, GİRESUN’DA İSE 8 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK

Giresun‘da ise 250 metre rakıma kadar olan sahil kesiminde 8 Ağustos, 500 metre rakıma kadar olan orta kesimde 13 Ağustos, 500 metrenin üzerinde rakıma sahip olan kesimlerde ise 20 Ağustos olarak belirlenirken, Ordu’da ise bu tarihler 7 Ağustos (250 metre rakıma kadar), 11 Ağustos (500 rakıma kadar olan yerler) ve 15 Ağustos (500 rakım üstü) tarihleri olarak belirlendi.

ERKEN TOPLANIRSA RANDIMAN KAYBI OLACAK

Trabzon Ticaret Borsası yetkilileri üreticilerin belirtilen kesimlerde açıklanan tarihlerden önce erken hasat yapmamalarını isteyerek, erken toplanan fındıkta randıman kaybının söz konusu olduğunu bildirdiler. – Sondakika

- Reklam Alanı -
HABER Fındık toplama tarihleri belli oldu. Önce Ordu'da başlayacak.

Yazıya Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNAN HABERLER