Ana Sayfa HABER Düzce’de 95 fındık işçisi karantinada

Düzce’de 95 fındık işçisi karantinada

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden fındık toplamak için Düzce’ye gelen mevsimlik işçiler, corona virüsü tedbirleri kapsamında sağlık kontrolünden geçirildi. 1 aydır devam eden kontroller kapsamında 95 fındık işçisi karantinaya alındı. Düzce’de 95 fındık işçisi karantinada haberi..

- Reklam Alanı -

Düzce’ye fındık toplamak için gelen işçiler, fındık bahçesinde kaldıkları çadır ve yerleşim alanlarında il sağlık müdürlüğü ekiplerince sağlık kontrolünden geçirildi.

İşçilere ayrıca corona virüsü tedbirleri kapsamında uyması gereken kurallar hakkında bilgi verildi.

Corona virüsü salgını belirtisi gösteren fındık işçileri sağlık kuruluşlarına gönderilerek ileri tetkikler yaptırılması için yönlendirildi.

1 aydır devam eden kontroller kapsamında bugüne kadar corona virüsü belirtileri gösteren, Düzce’de 95 fındık işçisi, öğrenci yurtlarında karantinaya alındı.

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz
Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, 95 kişinin semptomlarından ve durumundan şüphelendiklerini ve karantinaya aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

* 15 Temmuz itibarıyla ilimize gelen fındık işçilerini sağlık taramasından geçiriyoruz. Bunlar içerisinde semptomlarına bakıyoruz. Maske kullanmalarını öğretiyoruz, maske veriyoruz.

* Diğer hijyen kuralları ile ilgili eğitimlerini veriyoruz. Semptom olduğu zaman hemen sağlık kuruluşlarına başvurmaları için bilgilendirmelerimizi yapıyoruz.

* Bugüne kadar 2 bin 616 fındık işçimizi eğitimlerini verdik, taramalarını yaptık. Bunun dışında da 95 kişinin semptomlarından ve durumundan şüphelendik. Karantina altına almak zorunda kaldık. Karantinada tutuyoruz. Karantinada takiplerini yapıyoruz. – Sözcü

- Reklam Alanı -
HABER Düzce’de 95 fındık işçisi karantinada

Yazıya Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerikCide – Kastamonu
Sonraki İçerikGöynücek – Amasya

EN ÇOK OKUNAN HABERLER