Ana SayfaFotoğraf GaleriDüzce Gezilecek Yerler +13 Öneri

Düzce Gezilecek Yerler +13 Öneri

Çok küçük bir şehir olarak bilinen Düzce, her sene doğa sevenlerin en çok tercih ettiği ve şehirlerin gürültüsünden uzaklaşarak huzurlu zamanlar geçirdiği illerden biridir. Siz de hayatın stresinden uzaklaşmak için Düzce’de harika gezilecek yerler arıyorsanız, sizler için oluşturduğumuz, Düzce gezilecek yerler listemize mutlaka göz atın! Bu listemizde piknik yerlerinden tutunda merkezde gezilecek, gidilecek mekanlara kadar pek çok yer var.

- Reklam -

Düzce gezilecek yerler listemize hoş geldiniz!

1. Şiir gibi şelale, Aydınpınar Şelalesi

Aydınpınar Şelalesi DüzceYeri orta zorlukta bir bölgede olan Aydınpınar Şelalesi’ne gitmek size oldukça eğlenceli bir yorgunluk keyfi yaşatır. Şelaleye giderken yol üstünde göreceğiniz ormanlık alanları ve doğal yerleri saymıyoruz bile!

2. Doğasıyla sizi kendine hayran bırakacak Kurugöl Kanyonu

 
Şehre oldukça kısa bir mesafede olan Kurugöl Kanyonu, doğa severlerin en çok sevdiği kanyonların başında gelir. Eğer dağ yürüyüşlerini ve doğayı seviyorsanız, Kurugöl’e mutlaka yürüyerek gitmenizi tavsiye ederiz.

3. İskandinav ülkesi değil, Akçakoca!

 

Yeşil ve doğasının yanında Düzce’de bir de dillere destan Akçakoca ilçesi var. Denizi, mimari yönüyle harika evleri ve tertemiz havasıyla Akçakoca, yerli ve yabancı turistlere sanki başka topraklardaymış gibi bir hava yaşatıyor.
4. Binlerce yıllık tarihin gizlendiği Fakıllı Mağarası
 
Düzce’nin en mistik ve esrarengiz yerlerinden biri de hiç şüphesiz Fakıllı Mağarası’dır. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Fakıllı Mağarası’na ait birçok efsane bulunuyor. Bu efsaneleri buradan okumanız veya internet üzerinden araştırmak yerine gidip köy halkından dinlemenizi tavsiye ederiz.

5. Bir diğer doğa harikası, Sarıkaya Mağarası

 

Bir başka mağara ise Sarıkaya Mağarası. Burası aslında Düzce’deki mağaralardan biraz daha farklı. Çünkü burası diğer yerlerin tersine tarih boyunca hep bilinen ve kullanılan yerlerden biriydi. Bazı kaynaklara göre çok eski zamanlarda dağ eşkıyaları ve kral-padişah muhalifi kişilerin saklandığı ve yaşamlarını sürdürdüğü iddia edilir. Böylesi gizemli bir mağarayı görmeden Düzce’den de dönmek olmaz sanırım. Bu arada gitmekte tereddüt edenler için hatırlatalım, orada artık eşkıya ve kaçaklar yaşamıyor.
6. Mimarisiyle büyüleyici Akçakoca Camiisi
Türkiye’nin belki de mimari anlamda en estetik camilerden biri Akçakoca Merkez Camiisi’dir. Denizin hemen kenarına inşa edilen bu cami oldukça ilginç kubbe tasarımı sayesinde yabancıların çokça dikkatini çekiyor. Camiyi güzel kılan bir diğer detay ise çevresindeki doğanın tahrip edilmemiş ve daha da zenginleştirilmiş olması.
7. Ağaçların arkasındaki cennet Güzeldere Şelalesi
 
Birçok doğal güzelliğinin bilinmediği ülkemizin, şansı yüzüne gülmüş ve en meşhur güzelliklerinden biri de Güzeldere’dir. Ulaşımı orta zorlukta olan bu şelaleyi her sene yaklaşık 240 bin kişi ziyaret ediyor. Gezi sırasında patika yollarında ve merdivenlerinde gezerken oldukça keyifli zaman geçirebilir ve sevdiklerinizle bolca fotoğraf çektirebilirsiniz.
8. Doğanın ve tarihin halen beraber yaşadığı Konuralp Antik Tiyatrosu
 
Eğer siz de insan elinin değdiği yerlerde doğa sadece zarar görür diyenlerdenseniz Konuralp’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. 2000 yılı aşkın tarihine rağmen halen tertemiz doğasıyla duran Konuralp, ayrıca beldenin hemen içinde yer alan antik tiyatrosunu da muhafaza etmiştir.
9. Cennetten bir başka köşe Samandere Şelalesi
 
Düzce için şelaleler şehri desek yanlış olmaz herhalde. Şehirdeki bir başka doğal güzellik ise Samandere’de yer alan bu şelaledir. Buranın çevresi tam bir keşif yeridir aslında. Ayrıca suyun hızlı akışından doğan su sesi de sizi mest edecek diğer bir detay.
10. Rafting için biçilmiş kaftan Melen Çayı
 
Eğer su sporlarına biraz da olsa ilginiz var ve arkadaş ortamınız ile beraber Düzce’ye geldiyseniz, Melen’e uğrayıp rafting yapmayı sakın unutmayın!
11. Düzce’yi kuşbakışı izleyebileceğiniz Toptepe
 
162 basamak çıkıp 45 m2’lik bir alanda koskoca bir ili, yaylayı ve gölü göreceksiniz deseler inanır mısınız? Bizce inanın, çünkü Toptepe size bu harika imkanı ve doğal güzelliği sunuyor.
12. Muhteşemliğin de ötesindeki Odayeri Yaylası
Hepimizin kafasını bazen meşgul eden işi gücü bırakıp yaylaya yerleşme hayalini bazı insanların gerçekleştirdiğini biliyor muydunuz? Peki bu kişilerin hayatlarından katbekat memnun olduklarını duymuş muydunuz? Siz de kısa süreliğine bile olsa bu mutluluğu tatmak istiyorsanız, Odayeri’ne mutlaka gitmelisiniz!
13. Kültürünü hala korumayı başaran Dadalı Köyü
 
Dadalı köyü Akçakoca ilçesine bağlı bir köy. Bu köy Türkiye’nin organik tarım oranı en yüksek köylerinden biri olarak biliniyor. Köyün en göze çarpan özelliği ise sanki 1800’lü yıllardan kalmış gibi görünmesi. Ahşap evleri, geleneksel düğünleri, komşuluk ve akraba değerlerini hala koruyan bu köye giden birçok insan aşık olup, tekrar tekrar gidiyor. Kim bilir belki siz de gider ve oraya aşık olursunuz.
Kaynak : Onedio

 #  Düzce’ de gezip göreceğiniz muhteşem yerler,
 #  Düzce’de gezilecek yerler listesi
 #  Düzce’nin en popüler noktalarını bu şekilde belirlemiş olduk. Eğer vurgu yapmak istediğiniz bir yer olursa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Benzer Konular

- Reklam -
Fotoğraf GaleriDüzce Gezilecek Yerler +13 Öneri

Yazıya Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerikDüzce ilçeleri
Sonraki İçerikKarabük ilçeleri

POPÜLER İÇERİKLER